Infolinia
+48 (91) 431 32 20
Doskonałe narzędzie dla projektantów stron www i agencji interaktywnych.
Wzbogać swoje witryny o nową funkcjonalność i zacznij zarabiać więcej!

Wizerunek 2.0

Dodano: 26.07.2010

Bill Gates, komputerowy potentat, założyciel największej firmy komputerowej, a przede wszystkim, najbogatszy człowiek świata lubi mawiać, że podstawą dobrego działania jest skrupulatnie przygotowany plan. Zastanówmy się, w jaki sposób możemy zaplanować wizerunek swojej własnej, niepowtarzalnej marki, która ma się przecież stać kluczem do sukcesu i dużych pieniędzy.

Na początku potrzebujemy stronę internetową, poprzez którą będziemy mogli przedstawić swoją ofertę naszym klientom. Pomocne mogą być w tym następujące zagadnienia :
W jaki sposób potencjalni  klienci znajdą adres naszej firmy?
Jakie słowa - klucze ( keywords ) nasz  klient może  wpisać do wyszukiwarki, gdy poszukuje właśnie naszej oferty?
Ile czasu spędzi na naszej stronie?
Co może przyciągnąć jego uwagę?
Co firma może mu zaoferować poprzez Internet?

Szukając odpowiedzi na te wszystkie pytania powinniśmy uwzględnić trzy poziomy zaawansowania relacji pomiędzy klientem, a firmą: początkujący , średnio-zaawansowani i eksperci. W procesie tworzenia oferty skierowanej do konkretnego klienta - powinno się przeprowadzić go przez powyższe poziomy, dostosowując w odpowiedni sposób wszystkie elementy serwisu internetowego, tak, aby wszystkie potrzebne mu informacje były zawsze pod ręką.

W ten sposób początkowym elementem naszej strony staje się pewna edukacja klienta – która doprowadzi do przekształcenia go z klienta początkującego, w eksperta. Dla każdej grupy docelowej powinniśmy przygotować inne elementy strony - a spowodowane jest to tym, iż czasem wykazują one zupełnie inne potrzeby i oczekiwania względem naszej witryny internetowej. Wraz ze wzrostem ilości tego typu elementów witryny - możemy liczyć na większą ilość e-klientów, jednak musimy pamiętać, że nigdy ilość nie powinna być postawiona ponad jakość, a każdy element strony musi zachęcać do ponownego odwiedzenia naszych witryn lub spędzania na nich większej ilości czasu w celu zapoznania się z marką, ofertami i nawiązywania bliższych relacji na linii klient-sprzedawca.

Budowanie zaufania jest nadrzędnym celem w e-biznesie. Etyki, uznania, a przede wszystkim solidności  e-marki nie można oceniać w oparciu o witrynę, Działalność wirtualna nie poddaje się fizycznemu testowi wiarygodności. Tutaj nie można poprosić pani za ladą o pokazanie produktu, lub zapytać jej na boku, czy aby na pewno warto. Właśnie dlatego tak ważnym elementem każdego biznesu internetowego jest kontakt z klientem, który skorzystał z naszej oferty i może wyrazić swoje zdanie na jego temat. To właśnie opinia innych internautów, jest dla klientów najlepszą reklamą, a ich zadowolenie z odbytych transakcji, pozwala nam na zwiększenie liczby nowych. Zaufanie do strony internetowej i wiarygodność e-marki jest połączeniem przeszłości i teraźniejszości. Wszyscy byli klienci, napędzają machinę biznesową dla aktualnych transakcji, które po czasie pozwolą nam na zdobycie kolejnych.
Przedstawiając obrazowo: jeden zadowolony klient po udanej transakcji powraca do naszego sklepu, przyciągając jednego lub dwóch nowych klientów. Po udanych transakcjach naszych 3 klientów, każdy z nich znów powraca do naszego sklepu przyciągając poprzez swoje pochlebne opinie kolejnych. To właśnie w ten sposób tworzymy istną sieć konsumentów naszej firmy.


Proces tworzenia nowej e-marki możemy podzielić na kilka zasadniczych części:

  1. Potrzeba stworzenia nowej marki.
  2. Określenie pożądanego wizerunku marki.
  3. Identyfikacja cech wywołujących pożądane skojarzenia.
  4. Projekcja części werbalnej i graficznej marki.
  5. Testowanie projektu marki (marek).
  6. Wybór najlepszego projektu.
  7. Badanie możliwości prawnej ochrony marki.
  8. Działania marketingowe zmierzające do pozycjonowania marki na rynku.

Przy tworzeniu naszej marki nie wolno nam zapomnieć, że jest ona w pewnym sensie niczym nasze dziecko. Musimy ją „wychowywać” od samego początku, dbając o najmniejszy szczegół, a jedno zaniedbanie z naszej strony może spowodować, że rozwój naszej firmy cofnie się, lub bardzo spowolni, tak więc nie powinniśmy od razu skakać na głęboką wodę. Rozsądnym posunięciem przy tworzeniu nowej e-marki, jest rozpoczęcie małymi kroczkami drogi, na końcu której stoją dwa znaki – „sukces” i „pieniądz”Zapoznaj się z najnowszymi licencjami oraz dokumentacją systemu MUSO CMS.
więcej
MUSO CMS to doskonałe narzędzie dla agencji interaktywnych oraz webmasterów. 
więcej
"Szczególnie zadowolony jestem z przygotowania oprogramowania CMS Muso i wizualizacji mojej firmy ..."
Mateusz Malutko, MTM Invest
pozostałe opinie

Rydla 66, Szczecin
70-783 Poland

bok@musocms.com