Infolinia
+48 (91) 431 32 20
Doskonałe narzędzie dla projektantów stron www i agencji interaktywnych.
Wzbogać swoje witryny o nową funkcjonalność i zacznij zarabiać więcej!

Jak zdobywać lojalność e-klientów?

Dodano: 26.07.2010

Aby móc w ogóle mówić o lojalności na linii sprzedawca, bądź też dostawca – klient, należy zastanowić się, czym owa lojalność w ogóle jest. Otóż lojalność klienta internetowego to nic innego jak jego zaufanie do firmy, do marki, czyli pośrednio do nas samych.

Klient lojalny to wcale nie taki, który omija innych dostawców w Internecie, lecz to taki, który zawsze wróci na naszą stronę, choćby tylko po to, żeby przejrzeć ofertę, która to dopiero może stać się przyczyną dokonania transakcji.

W jaki sposób możemy zdobywać lojalność klientów?

Zaufanie klienta możemy uzyskać przede wszystkim poprzez kolejne udane transakcje, w których wykażemy się takimi cechami jak: dobry kontakt, profesjonalizm, a przede wszystkim punktualność i dokładność w dostawie produktu, czy też usługi.
To właśnie byłe transakcje są zazwyczaj najlepszą reklamą naszego biznesu, a zadowolony klient, to dobry klient, który z pewnością do nas wróci i stanie się kolejnym elementem układanki, której cel to zarobienie przez nas dużych pieniędzy.

Jednak niestety, udane transakcje to nie jedyny element walki o klienta w dzisiejszym świecie e-biznesu. Z klientami jest jak z dawcami krwi, dobrze, że przychodzą, ale cieszymy się dopiero wtedy kiedy wracają regularnie. Dlatego naszym zadaniem, jako twórcy oferty, właściciela biznesu, no i przecież jednej ze stron transakcji, jest zadbać o to, aby nasz klient, zechciał wrócić właśnie do nas, a nie wypróbować tym razem inną firmę X, która kusi zabawnym hasłem reklamowym, a której ceny nie są wcale zbyt wygórowane.
To właśnie z tego powodu powstały takie elementy biznesu, jak promocje, czy systemy partnerskie.
Promocje, można rozumieć na wiele sposobów, ale aby zachęcić naszego klienta do bycia wiernym naszej marce, możemy zastosować bardzo prosty chwyt marketingowy. Skoro tak wiele instytucji proponuje karty stałego klienta, które uprawniają do zniżek, to dlaczego my, nie możemy wykorzystać tego pomysłu u siebie. Klient, który korzystał dwukrotnie z naszych usług, może mieć prawo do jednorazowego zakupu dowolnej liczby produktów, z 15% zniżką. Czy naprawdę zwykły człowiek, na którego czyha wizja, zaoszczędzenia 15% nie skorzysta z tej oferty? A przecież my nic nie tracimy. Wręcz zyskujemy i to bardzo dużo. Przecież zniżka 15% i tak pozwala nam uzyskać zysk ze sprzedaży produktu (mniejszy, ale jednak zysk), a klient, który raz obdarowany został produktem, prawdopodobnie wróci do nas po to, aby się zrewanżować, przy okazji, po cichu licząc na kolejne elementy naszej cichej i może troszkę podstępnej strategii.
Innym elementem, coraz częściej stosowanym przez firmy internetowe są różne konkursy, w których uczestniczyć mogą wszyscy klienci, którzy zrobili u nas zakupy w danym okresie czasu. Nieraz można spotkać się z sytuacją, gdzie do kupna produktu dołączany jest kupon, z unikalnym kodem, po to, by na koniec miesiąca wylosować jeden z nich, a posiadacza kuponu uhonorować na przykład 25% zniżką, możliwością kupna produktu po cenie produkcji (bez naszej marży), lub jeżeli nasze fundusze na to pozwalają, obdarować go upominkiem z naszej oferty. Podobno w każdym człowieku, jest nitka hazardzisty, tak więc wykorzystajmy ją, robiąc z naszych klientów nałogowych graczy na firmowej loterii.

Utrzymanie kontaktu z e-klientem, jest dużym wyzwaniem i często stanowi obok dobrze przygotowanej oferty, główny klucz do sukcesu. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nie zapominali o tym, że zarabiają pieniądze dzięki swoim klientom i muszą zrobić wszystko, aby ten stan rzeczy trwał zawsze.Zapoznaj się z najnowszymi licencjami oraz dokumentacją systemu MUSO CMS.
więcej
MUSO CMS to doskonałe narzędzie dla agencji interaktywnych oraz webmasterów. 
więcej
"Szczególnie zadowolony jestem z przygotowania oprogramowania CMS Muso i wizualizacji mojej firmy ..."
Mateusz Malutko, MTM Invest
pozostałe opinie

Rydla 66, Szczecin
70-783 Poland

bok@musocms.com