Infolinia
+48 (91) 431 32 20
Doskonałe narzędzie dla projektantów stron www i agencji interaktywnych.
Wzbogać swoje witryny o nową funkcjonalność i zacznij zarabiać więcej!

Istota handlu w mediach interaktywnych

Dodano: 26.07.2010

Sklep internetowy jest coraz bardziej powszechną platformą handlową. Sukces w wynikach sprzedaży jest w dużej mierze zależny od projektantów i osób odpowiedzialnych za opiekę sklepu internetowego. Stworzenie sklepu jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologią umożliwiającą zaistnienie w sieci i rozpoczęciem uzyskiwania dochodu od teraz


Przed rozpoczęciem projektowania sklepu należy skupić się na bardzo istotnych czynnikach.


Płatności – Im większy wybór rodzajów płatności tym lepiej. Jednak nie należy przesadzać. Klient nie lubi sytuacji, gdy ma wybierać płatność spośród 50 dostępnych w sklepie. Należy skupić się tylko na najbardziej podstawowych. Za pobraniem, przelew tradycyjny i elektronicznie (z wykazem dostępnych banków u których można dokonać płatności)

Koszt wysyłki – Jest najczęstszym powodem opuszczania koszyka przez klientów. Klient, który już zdecydował się na zakup dodając parę artykułów z Twojego sklepu, natychmiast porzuca sklep, gdy po przejściu do realizacji zamówienia pojawia się mu astronomiczna cena 15zł za wysyłkę. Zarabianie na kosztach wysyłki nie jest dobrą strategią marketingową dla produktów, których cena przekracza co najmniej 20 zł. Wiele firm oferuje na swoich stronach, cenę 0zł za koszt wysyłki po przekroczeniu pewnego progu zamówienia Np. 1000zł. Oferuj swoim klientom jak najwięcej akcji promocyjnych „0 zł koszt wysyłki”, „Bezpłatna wysyłka”, „Darmowy transport” – Twoi klienci to docenią i zaczną coraz częściej robić zakupy w Twoim sklepie. Według naszych raportów ustalając cenę za wysyłkę 0zł i podnosząc cenę każdego produktu średnio o 1/3 wartości kosztu transportu (około 3zł) zwiększa dochód sklepu o ponad 15%.

Cena - Powinna to być cena końcowa, bez żadnych ukrytych kosztów. Jeżeli nastawiasz się głównie na sprzedaż produktów dla firm (uwzględniaj VAT, koszt przesyłki itd.)
 
Uatrakcyjnienie oferty - Jak wynika z naszych badań tworzenie odpowiednich promocji, które będą pojawiać się cyklicznie co jakiś czas w Twoim sklepie. Zwiększa przychody sklepu do 25%. Zaplanuj sobie na najbliższy rok promocje dla Twojego sklepu. Np. (Promocja jesienna, promocja walentynkowa, świąteczna czy wakacyjna). Niech klient widzi, że twój sklep żyje. Wystawiaj produkty, które są najnowsze na główną stronę. Jeżeli masz jakieś produkty hity, które najczęściej kupowane są przez klienta. Promuj je na każdej z podstron sklepu internetowego.

Asortyment towarów - Największą popularnością w Sieci cieszą się sklepy oferujące szeroki asortyment towarów. Jednak jak wynika z naszych badaniach najchętniej odwiedzanymi sklepami są sklepy oferujące produkty specjalistyczne obejmujące jedną dziedzinę. Klient jeżeli pragnie zamówić książkę woli dokonać zamówienia w sklepie oferującym tylko książki a nie w sklepie gdzie znajdzie książki, koszulki, tapicerki i materace podłogowe. Tu doskonale sprawdza się zasada wszystko i o niczym. Koncentrując się na swojej dziedzinie uzyskasz zaufanie Twoich klientów.

Obsługa klienta – Klienci podczas dokonywania zakupów zawsze mają wiele pytań dotyczących towarów, promocji i zakupów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie w swoim sklepie działu FAQ (Frequently Asked Questions – Najczęściej zadawane pytania).  Jeżeli klient nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie powinien mieć możliwość skontaktowania się z Twoja firmą poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Bardzo ważne jest to, aby dział obsługi klienta odpowiadał na pytania klientów jak najszybciej. Szybkość i sprawna obsługa jest dla klientów bardzo ważne, dlatego pamiętaj o tym!

Dostawa towaru - Jeżeli klient zamówi towar i go nie otrzyma, już nigdy nie skorzysta z oferty takiego sklepu. Jeden stracony klient to setki utraconych klientów na zawsze. Jest bardzo wiele sklepów internetowych, które kiedyś dobrze prosperowały a dziś nikt je już nie chce odwiedzać.

Bezpieczeństwo danych osobowych klienta - Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym czynnikiem na który należy zwrócić uwagę.  Stwórz odpowiedni dział „Polityka prywatności”. Klient musi wiedzieć, że dane wykorzystywane są jedynie w celu realizacji zamówienia.Zapoznaj się z najnowszymi licencjami oraz dokumentacją systemu MUSO CMS.
więcej
MUSO CMS to doskonałe narzędzie dla agencji interaktywnych oraz webmasterów. 
więcej
"Szczególnie zadowolony jestem z przygotowania oprogramowania CMS Muso i wizualizacji mojej firmy ..."
Mateusz Malutko, MTM Invest
pozostałe opinie

Rydla 66, Szczecin
70-783 Poland

bok@musocms.com