Infolinia
+48 (91) 431 32 20
Doskonałe narzędzie dla projektantów stron www i agencji interaktywnych.
Wzbogać swoje witryny o nową funkcjonalność i zacznij zarabiać więcej!

CMS - Z czym to zjeść?

Dodano: 26.07.2010

Content Management System, czyli w skrócie CMS, to krótko mówiąc aplikacja, bądź zestaw aplikacji internetowych, które pozwolą nam na łatwe i przyjemne utworzenie, a przede wszystkim aktualizację i rozbudowę serwisu WWW.


To właśnie dzięki CMS, każdy, nawet kompletny laik komputerowy może obsługiwać nawet najbardziej rozbudowane i zaawansowane serwisy internetowe. A wszystko to dzięki specjalnym platformom, które potocznie nazywane są redakcyjnymi i które to obsługuje równie łatwo jak cały system Muso. Wszystkie elementy, które kształtują naszą stronę, jak zdjęcia, teksty, i wiele, wiele innych dzięki CMS’owi mogą przestać spędzać nam sen z powiek. Dzięki CMS, nie musisz się zastanawiać jakiego kodu html, powinieneś użyć aby dodać go na stronę. Nie musisz martwić się o błędy w kodzie, literówki, niedomknięte znaczniki. Wszystko za Ciebie zrobi moduł CMS. Twoim zadaniem jest jedynie wprowadzenie tekstu bądź innych materiałów do specjalnie przygotowanej platformy redakcyjnej (niestety tego jeszcze nie potrafi system CMS… nie pisze tekstów za nas).

Podstawowym zadaniem CMS, jest podzielenie strony internetowej na dwie części i rozdzielenie dwóch aspektów:
technicznego, a więc wszystkich systemów funkcjonowania strony, wszystkich elementów graficznych
treściowego, czyli tego czym strona jest wypełniona – tekstów, zdjęć itp.

Dzięki takiemu podziałowi, tworzy nam się swoisty szablon strony, a jedynym naszym zadaniem przy administracji serwisu jest uzupełnianie go treścią, bez zbędnego zastanawiania się i uważania na graficzno-techniczne elementy strony, przy grzebaniu w kodzie.

Całość pracy z CMS, wygląda mniej więcej tak – uprawniony redaktor (w większości sytuacji my sami), wprowadza nowe informacje w odpowiednim miejscu panelu administracyjnego, system automatycznie przenosi całość tekstu do bazy danych i jednocześnie wypełnia nim odpowiednie (wskazane przez nas) miejsce na stronie internetowej. Całość odbywa się automatycznie bez konieczności naszej ingerencji w kod strony, czyli przede wszystkim bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy technicznej i umiejętności posługiwania się kodami html.

Wydawać by się mogło, że CMS, jest stworzony głównie dla amatorów, którzy z programowaniem mają niewiele wspólnego, lecz to nie jest do końca prawda, gdyż każdy profesjonalista, który często przeprowadza zmiany w kodzie strony, a traci czas na uzupełnianie i dostosowywanie tekstów do nowego serwisu, powinien rozpocząć pracę z CMS. System zarządzania treścią CMS ma jeszcze jedną wielką zaletę. Otóż dzięki podziałowi strony, o którym pisaliśmy wyżej, możliwe jest całkowite przerobienie strony internetowej, zachowując wszystkie teksty i nie martwiąc się o ich obróbkę. System CMS całkowicie dostosuje wszystkie teksty do nowej wielkości strony i obszaru tekstowego automatycznie, co zminimalizuje konieczność naszej pracy przy stronie i zaoszczędzi nam kilka cennych godzin.Zapoznaj się z najnowszymi licencjami oraz dokumentacją systemu MUSO CMS.
więcej
MUSO CMS to doskonałe narzędzie dla agencji interaktywnych oraz webmasterów. 
więcej
"Szczególnie zadowolony jestem z przygotowania oprogramowania CMS Muso i wizualizacji mojej firmy ..."
Mateusz Malutko, MTM Invest
pozostałe opinie

Rydla 66, Szczecin
70-783 Poland

bok@musocms.com